ResultsLondon Regional Sport Stacking Tournament

All Around

All-Around Finals

All-Around - Male Time Gap
1 Jamie Franceschini 10.654
2 James Acraman 11.106 0.452
3 Adam Turmaz 12.175 1.521
4 Toby Smith 12.675 2.021
5 Finn Browne 12.687 2.033
6 Tom Kibby 13.321 2.667
7 Mark Skinner 14.434 3.780
8 Yannik Tschan 15.525 4.871
9 Charlie Polledri 15.809 5.155
10 Wyndham Winterburn 16.225 5.571
11 Samuel Hunt 22.757 12.103
12 Andrew Beacom 23.442 12.788
13 Aditya Sengupta 37.661 27.007
All-Around - Female Time Gap
1 Jeanie Fung 11.023
2 Aimee Dumigan-Smith 11.270 0.247
3 Laura Beacom 12.580 1.557
4 Niamh Dumigan-Smith 16.258 5.235
5 Diana Voevod 18.407 7.384
6 Abbie Boucher 31.547 20.524

Overall

Doubles Overall

Timed 3-6-3 Relay Overall

Individuals

10U C

3-3-3 Time Gap
1 Mark Skinner 2.465
2 Charlie Polledri 2.571 0.106
3 Diana Voevod 3.103 0.638
4 Aditya Sengupta 3.265 0.800
5 Samuel Hunt 3.711 1.246
6 Abbie Boucher 4.161 1.696
7 Zac Goodwin --
3-6-3 Time Gap
1 Mark Skinner 2.883
2 Charlie Polledri 3.680 0.797
3 Diana Voevod 3.983 1.100
4 Samuel Hunt 4.195 1.312
5 Aditya Sengupta 5.256 2.373
6 Abbie Boucher 5.372 2.489
7 Zac Goodwin 5.429 2.546
cycle Time Gap
1 Mark Skinner 9.086
2 Charlie Polledri 9.558 0.472
3 Diana Voevod 11.321 2.235
4 Samuel Hunt 14.851 5.765
5 Zac Goodwin 16.657 7.571
6 Abbie Boucher 22.014 12.928
7 Aditya Sengupta 29.140 20.054
all-around Time Gap
1 Mark Skinner 14.434
2 Charlie Polledri 15.809 1.375
3 Diana Voevod 18.407 3.973
4 Samuel Hunt 22.757 8.323
5 Abbie Boucher 31.547 17.113
6 Aditya Sengupta 37.661 23.227

11-16 C

3-3-3 Time Gap
1 Jamie Franceschini 1.620
2 Wyndham Winterburn 1.836 0.216
3 Toby Smith 1.916 0.296
4 Tom Kibby 1.944 0.324
5 Laura Beacom 2.041 0.421
6 Finn Browne 2.059 0.439
7 Adam Turmaz 2.085 0.465
8 Alan Angert 2.472 0.852
9 Niamh Dumigan-Smith 3.023 1.403
10 Leanne Boucher 3.673 2.053
3-6-3 Time Gap
1 Niamh Dumigan-Smith 2.434
2 Finn Browne 2.508 0.074
3 Wyndham Winterburn 2.528 0.094
4 Adam Turmaz 2.667 0.233
5 Tom Kibby 2.700 0.266
6 Laura Beacom 2.776 0.342
7 Saskia Flühmann 2.855 0.421
8 Toby Smith 3.054 0.620
9 Jamie Franceschini 3.189 0.755
10 Leanne Boucher 5.085 2.651
cycle Time Gap
1 Jamie Franceschini 5.845
2 Adam Turmaz 7.423 1.578
3 Toby Smith 7.705 1.860
4 Laura Beacom 7.763 1.918
5 Finn Browne 8.120 2.275
6 Saskia Flühmann 8.399 2.554
7 Tom Kibby 8.677 2.832
8 Niamh Dumigan-Smith 10.801 4.956
9 Wyndham Winterburn 11.861 6.016
10 Alan Angert 12.827 6.982
all-around Time Gap
1 Jamie Franceschini 10.654
2 Adam Turmaz 12.175 1.521
3 Laura Beacom 12.580 1.926
4 Toby Smith 12.675 2.021
5 Finn Browne 12.687 2.033
6 Tom Kibby 13.321 2.667
7 Wyndham Winterburn 16.225 5.571
8 Niamh Dumigan-Smith 16.258 5.604

17-54 C

3-3-3 Time Gap
1 Jeanie Fung 1.810
2 Aimee Dumigan-Smith 1.885 0.075
3 James Acraman 1.952 0.142
4 Yannik Tschan 2.762 0.952
5 Andrew Beacom 3.612 1.802
3-6-3 Time Gap
1 Jeanie Fung 2.328
2 James Acraman 2.375 0.047
3 Aimee Dumigan-Smith 2.389 0.061
4 Yannik Tschan 3.332 1.004
5 Andrew Beacom 5.140 2.812
cycle Time Gap
1 James Acraman 6.779
2 Jeanie Fung 6.885 0.106
3 Aimee Dumigan-Smith 6.996 0.217
4 Yannik Tschan 9.431 2.652
5 Andrew Beacom 14.690 7.911
all-around Time Gap
1 Jeanie Fung 11.023
2 James Acraman 11.106 0.083
3 Aimee Dumigan-Smith 11.270 0.247
4 Yannik Tschan 15.525 4.502
5 Andrew Beacom 23.442 12.419

Doubles

18U

Team Time Gap
1 Finn Browne & Toby Smith 8.463
2 Aimee Dumigan-Smith & Niamh Dumigan-Smith 9.762 1.299
3 Laura Beacom & Adam Turmaz 9.992 1.529
4 Jamie Franceschini & Wyndham Winterburn 10.399 1.936
5 Charlie Polledri & Mark Skinner 14.034 5.571

19+

Team Time Gap
1 James Acraman & Jeanie Fung 7.953
2 Yannik Tschan & Saskia Flühmann 10.432 2.479

Child/Parent

Team Time Gap
1 Laura Beacom 12.246
2 Mark Skinner 14.101 1.855
3 James Acraman 16.382 4.136
4 Aditya Sengupta 17.447 5.201

Timed 3-6-3 Relay

10U

Team Time Gap
1 Team UK 3
Charlie Polledri, Mark Skinner, Samuel Hunt, Zac Goodwin
24.527

14U

Team Time Gap
1 Team UK 1
Laura Beacom, Adam Turmaz, Tom Kibby, Wyndham Winterburn
17.968

18U

Team Time Gap
1 Team UK 2
Finn Browne, Aimee Dumigan-Smith, Jamie Franceschini, Toby Smith
15.571

19+

Team Time Gap
1 Team UK 5
Yannik Tschan, Saskia Flühmann, Abbie Boucher, Niamh Dumigan-Smith
22.104
2 Team UK 4
James Acraman, Diana Voevod, Alan Angert, Jeanie Fung
22.921 0.817

Reviewed Times

The following times were reviewed as potential records in the order we received the video. Depending on when we receive video from previous tournaments, a time below may have been reviewed but is no longer a potential record.

Division Event Time Athlete
7-8 F3-6-35.372Abbie Boucher
9-10 F3-3-33.103Diana Voevod
9-10 F3-6-33.983Diana Voevod
9-10 Fcycle11.321Diana Voevod
13-14 M3-3-31.620Jamie Franceschini
13-14 Mcycle5.845Jamie Franceschini
13-14 F3-6-32.434Niamh Dumigan-Smith
17-18 Fcycle6.996Aimee Dumigan-Smith
Collegiate Mcycle6.779James Acraman
Collegiate F3-3-31.810Jeanie Fung
Collegiate F3-6-32.328Jeanie Fung
Collegiate Fcycle6.885Jeanie Fung
10U3-6-3 Relay24.527Team UK 3
Charlie Polledri, Mark Skinner, Samuel Hunt, Zac Goodwin
14U3-6-3 Relay17.968Team UK 1
Laura Beacom, Adam Turmaz, Tom Kibby, Wyndham Winterburn
Child/Parent 10UDoubles14.101Mark Skinner & Parent
Child/Parent 11+Doubles12.246Laura Beacom & Parent

© 2019 World Sport Stacking Association | Terms of Use | Privacy Policy