ResultsFargo Stack Up

All Around

All-Around Finals

All-Around - Male Time Gap
1 Max Bower 9.761
2 Spencer Lathe 10.154 0.393
3 Chase Johnson 15.460 5.699
4 Hunter Den Besten 17.734 7.973
5 Lukas Robinson 17.853 8.092
6 Nathan Johnson 19.523 9.762
7 David Robinson 20.470 10.709
8 Max Glasheen 20.946 11.185
9 Eben Ge 21.533 11.772
10 Avry Unser 21.815 12.054
11 Adam Bamba 22.599 12.838
12 Wyatt Dockter 22.900 13.139
13 Chinmay Gopi 23.377 13.616
All-Around - Female Time Gap
1 Myka Peterson 11.302
2 Sunisha Tangpong 17.792 6.490
3 Zoeya Ahmad 19.969 8.667
4 Maddie Glasheen 22.415 11.113
5 Calli Johnson 24.030 12.728
6 Siri Knobloch 31.267 19.965

Overall

Doubles Overall

Timed 3-6-3 Relay Overall

Stack Of Champions (SOC)

Individual SOC

3-3-3 Time
1 Spencer Lathe 1.643
2 Max Bower 1.676
3 Spencer Lathe 1.758
4 Chase Johnson 2.370
3-6-3 Time
1 Spencer Lathe 2.064
2 Max Bower 2.117
3 Chase Johnson 3.298
cycle Time
1 Max Bower 5.968
2 Spencer Lathe 6.332
3 Hunter Den Besten 7.036
3-3-3 Time
1 Myka Peterson 2.083
2 Zoeya Ahmad 3.063
3 Calli Johnson 3.122
3-6-3 Time
1 Myka Peterson 2.479
2 Zoeya Ahmad 3.783
3 Sunisha Tangpong 3.795
cycle Time
1 Myka Peterson 6.740
2 Sunisha Tangpong 10.138
3 Maddie Glasheen 12.290

Doubles SOC

Doubles Time
1 Spencer Lathe & Hunter Den Besten 9.506
2 Myka Peterson & Max Bower 10.239
3 Max Glasheen & Lukas Robinson 12.407

Timed 3-6-3 Relay SOC

Individuals

8U M

3-3-3 Time Gap
1 Chase Johnson 2.370
2 Eben Ge 3.669 1.299
3-6-3 Time Gap
1 Chase Johnson 3.298
2 Eben Ge 4.439 1.141
cycle Time Gap
1 Chase Johnson 9.792
2 Eben Ge 13.425 3.633
all-around Time Gap
1 Chase Johnson 15.460
2 Eben Ge 21.533 6.073

9-10 F

3-3-3 Time Gap
1 Zoeya Ahmad 3.063
2 Siri Knobloch 3.865 0.802
3 Maddie Glasheen 5.370 2.307
3-6-3 Time Gap
1 Zoeya Ahmad 3.783
2 Maddie Glasheen 4.755 0.972
3 Siri Knobloch 6.795 3.012
cycle Time Gap
1 Maddie Glasheen 12.290
2 Zoeya Ahmad 13.123 0.833
3 Siri Knobloch 20.607 8.317
all-around Time Gap
1 Zoeya Ahmad 19.969
2 Maddie Glasheen 22.415 2.446
3 Siri Knobloch 31.267 11.298

9-10 M

3-3-3 Time Gap
1 Avry Unser 2.879
2 David Robinson 2.996 0.117
3 Adam Bamba 3.441 0.562
4 Wyatt Dockter 3.488 0.609
5 Chinmay Gopi 3.625 0.746
3-6-3 Time Gap
1 Avry Unser 3.616
2 David Robinson 3.893 0.277
3 Wyatt Dockter 4.239 0.623
4 Adam Bamba 4.476 0.860
5 Chinmay Gopi 4.547 0.931
cycle Time Gap
1 David Robinson 13.581
2 Adam Bamba 14.682 1.101
3 Wyatt Dockter 15.173 1.592
4 Chinmay Gopi 15.205 1.624
5 Avry Unser 15.320 1.739
all-around Time Gap
1 David Robinson 20.470
2 Avry Unser 21.815 1.345
3 Adam Bamba 22.599 2.129
4 Wyatt Dockter 22.900 2.430
5 Chinmay Gopi 23.377 2.907

11-12 F

3-3-3 Time Gap
1 Calli Johnson 3.122
2 Sunisha Tangpong 3.859 0.737
3-6-3 Time Gap
1 Sunisha Tangpong 3.795
2 Calli Johnson 4.350 0.555
cycle Time Gap
1 Sunisha Tangpong 10.138
2 Calli Johnson 16.558 6.420
all-around Time Gap
1 Sunisha Tangpong 17.792
2 Calli Johnson 24.030 6.238

11-12 M

3-3-3 Time Gap
1 Max Glasheen 2.729
2 Lukas Robinson 2.773 0.044
3-6-3 Time Gap
1 Lukas Robinson 3.711
2 Max Glasheen 4.212 0.501
cycle Time Gap
1 Lukas Robinson 11.369
2 Max Glasheen 14.005 2.636
all-around Time Gap
1 Lukas Robinson 17.853
2 Max Glasheen 20.946 3.093

13-18 F

3-3-3 Time Gap
1 Myka Peterson 2.083
3-6-3 Time Gap
1 Myka Peterson 2.479
cycle Time Gap
1 Myka Peterson 6.740
all-around Time Gap
1 Myka Peterson 11.302

13-18 M

3-3-3 Time Gap
1 Max Bower 1.676
2 Spencer Lathe 1.758 0.082
3 Hunter Den Besten 5.864 4.188
3-6-3 Time Gap
1 Spencer Lathe 2.064
2 Max Bower 2.117 0.053
3 Hunter Den Besten 4.834 2.770
cycle Time Gap
1 Max Bower 5.968
2 Spencer Lathe 6.332 0.364
3 Hunter Den Besten 7.036 1.068
all-around Time Gap
1 Max Bower 9.761
2 Spencer Lathe 10.154 0.393
3 Hunter Den Besten 17.734 7.973

19-44 C

3-3-3 Time Gap
1 Nathan Johnson 4.407
3-6-3 Time Gap
1 Nathan Johnson 3.988
cycle Time Gap
1 Nathan Johnson 11.128
all-around Time Gap
1 Nathan Johnson 19.523

Doubles

10U

Team Time Gap
1 Wyatt Dockter & Eben Ge 16.927
2 Maddie Glasheen & David Robinson 17.401 0.474
3 Avry Unser & Adam Bamba 19.772 2.845

18U

Team Time Gap
1 Spencer Lathe & Hunter Den Besten 9.506
2 Myka Peterson & Max Bower 10.239 0.733
3 Max Glasheen & Lukas Robinson 12.407 2.901
4 Sunisha Tangpong & Zoeya Ahmad 13.657 4.151
5 Calli Johnson & Chinmay Gopi 18.258 8.752

Timed 3-6-3 Relay

10U

Team Time Gap
1 Stack Power
Eben Ge, Wyatt Dockter, Maddie Glasheen, Siri Knobloch
33.313

18U

Team Time Gap
1 Stack A Lots
Hunter Den Besten, Spencer Lathe, Max Bower, Myka Peterson
17.356
2 Zelda's Force
David Robinson, Lukas Robinson, Max Glasheen, Adam Bamba, Avry Unser
24.083 6.727
3 Stack Fasters
Zoeya Ahmad, Sunisha Tangpong, Chinmay Gopi, Calli Johnson
24.197 6.841

Reviewed Times

The following times were reviewed as potential records in the order we received the video. Depending on when we receive video from previous tournaments, a time below may have been reviewed but is no longer a potential record.

Division Event Time Athlete
6U M3-3-33.669Eben Ge
6U M3-6-34.439Eben Ge
6U Mcycle13.425Eben Ge
7-8 M3-3-32.370Chase Johnson
9-10 M3-3-32.996David Robinson
9-10 M3-6-33.893David Robinson
9-10 F3-3-33.063Zoeya Ahmad
9-10 F3-6-33.783Zoeya Ahmad
9-10 Fcycle12.290Maddie Glasheen
11-12 M3-3-32.729Max Glasheen
11-12 F3-3-33.859Sunisha Tangpong
11-12 F3-3-34.671Sunisha Tangpong
11-12 F3-6-33.795Sunisha Tangpong
11-12 Fcycle10.138Sunisha Tangpong
15-16 M3-3-31.643Spencer Lathe
15-16 M3-3-31.758Spencer Lathe
15-16 M3-3-31.811Spencer Lathe
15-16 M3-6-32.064Spencer Lathe
15-16 M3-6-32.064Spencer Lathe
15-16 M3-6-32.193Spencer Lathe
15-16 Fcycle6.740Myka Peterson
Masters 2 M3-6-33.988Nathan Johnson
Masters 2 Mcycle11.128Nathan Johnson
10UDoubles16.927Wyatt Dockter & Eben Ge
10U3-6-3 Relay33.313Stack Power
Eben Ge, Wyatt Dockter, Maddie Glasheen, Siri Knobloch
10U3-6-3 Relay39.665Stack Power
Eben Ge, Wyatt Dockter, Maddie Glasheen, Siri Knobloch
12UDoubles12.407Max Glasheen & Lukas Robinson

© 2020 World Sport Stacking Association | Terms of Use | Privacy Policy