PrelimsNorth England Regional

Individuals

13U C

3-3-3 Time Gap
1 Magnus Payne 1.917
2 Billy Willmoth 1.925 0.008
3 Finley Newell 1.925 0.008
4 Finn Browne 1.994 0.077
5 Adam Turmaz 2.160 0.243
6 Oliver Crossley 2.259 0.342
7 Jericko Cabuga 2.277 0.360
8 Alfred Wood 2.278 0.361
9 Mia Heath 3.266 1.349
10 Jack Calvert 3.472 1.555
3-6-3 Time Gap
1 Magnus Payne 2.350
2 Billy Willmoth 2.362 0.012
3 Finn Browne 2.468 0.118
4 Finley Newell 2.515 0.165
5 Adam Turmaz 2.707 0.357
6 Mia Heath 3.224 0.874
7 Oliver Crossley 3.401 1.051
8 Jericko Cabuga 3.425 1.075
9 Jack Calvert 3.677 1.327
10 Alfred Wood 4.665 2.315
cycle Time Gap
1 Billy Willmoth 6.351
2 Magnus Payne 6.913 0.562
3 Finn Browne 7.551 1.200
4 Oliver Crossley 8.090 1.739
5 Jericko Cabuga 8.740 2.389
6 Alfred Wood 9.153 2.802
7 Adam Turmaz 9.266 2.915
8 Jack Calvert 11.739 5.388
9 Finley Newell 11.751 5.400
10 Mia Heath 13.632 7.281
All-Around Time Gap
1 Billy Willmoth 10.638
2 Magnus Payne 11.180 0.542
3 Finn Browne 12.013 1.375
4 Oliver Crossley 13.750 3.112
5 Adam Turmaz 14.133 3.495
6 Jericko Cabuga 14.442 3.804
7 Alfred Wood 16.096 5.458
8 Finley Newell 16.191 5.553
9 Jack Calvert 18.888 8.250
10 Mia Heath 20.122 9.484

14-54 C

3-3-3 Time Gap
1 Laura Beacom 1.854
2 James Acraman 2.047 0.193
3 Mu'minah Bint-Sarfraz 2.173 0.319
4 Aisha Sadek 2.202 0.348
5 Joseph Westlake 3.145 1.291
6 Thomas McBryer 3.279 1.425
7 Andrew Beacom 3.311 1.457
3-6-3 Time Gap
1 James Acraman 2.429
2 Laura Beacom 2.550 0.121
3 Aisha Sadek 2.623 0.194
4 Mu'minah Bint-Sarfraz 2.664 0.235
5 Joseph Westlake 2.911 0.482
6 Thomas McBryer 3.125 0.696
7 Andrew Beacom 5.324 2.895
cycle Time Gap
1 James Acraman 6.726
2 Aisha Sadek 7.373 0.647
3 Laura Beacom 7.384 0.658
4 Joseph Westlake 8.658 1.932
5 Mu'minah Bint-Sarfraz 8.885 2.159
6 Thomas McBryer 9.809 3.083
7 Andrew Beacom 13.824 7.098
All-Around Time Gap
1 James Acraman 11.202
2 Laura Beacom 11.788 0.586
3 Aisha Sadek 12.198 0.996
4 Mu'minah Bint-Sarfraz 13.722 2.520
5 Joseph Westlake 14.714 3.512
6 Thomas McBryer 16.213 5.011
7 Andrew Beacom 22.459 11.257

Doubles

18U

Team Time Gap
1 Laura Beacom & Aisha Sadek 9.745
2 Adam Turmaz & Billy Willmoth 10.228 0.483
3 Mia Heath & Jericko Cabuga 12.904 3.159
4 Thomas McBryer & Joseph Westlake 12.992 3.247
5 Jack Calvert & Magnus Payne 13.565 3.820
6 Alfred Wood & Oliver Crossley 13.954 4.209

19+

Team Time Gap
1 Finley Newell & Mu'minah Bint-Sarfraz 8.207
2 Finn Browne & James Acraman 10.330 2.123

Child/Parent

Team Time Gap
1 Laura Beacom 9.641
2 Jack Calvert 14.572 4.931
3 Finley Newell 14.840 5.199
4 James Acraman 18.301 8.660
5 Magnus Payne 19.603 9.962
6 Jericko Cabuga 21.742 12.101
7 Aisha Sadek 21.811 12.170
8 Joseph Westlake 23.982 14.341

Timed 3-6-3 Relay

18U

Team Time Gap
1 R U the Haters
Finn Browne, Thomas McBryer, Laura Beacom, Aisha Sadek
19.095

19+

Team Time Gap
1 Visually Impaired
Finley Newell, Mu'minah Bint-Sarfraz, Adam Turmaz, Billy Willmoth
18.705
2 The Terrible Team
Alfred Wood, Oliver Crossley, Andrew Beacom, Mia Heath, Magnus Payne
20.501 1.796
3 Team Union J's
James Acraman, Jack Calvert, Jericko Cabuga, Joseph Westlake
23.431 4.726

© 2019 World Sport Stacking Association | Terms of Use | Privacy Policy