FinalsChina Invitational

All Around

All-Around Finals

All-Around Male Time Gap
1 8.699
2 9.281 +0.582
3
Liew Zi Hin
Malaysia
10.009 +1.310
4 10.357 +1.658
5
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
10.533 +1.834
6
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
10.804 +2.105
7
Zijie Xu
China Guangdong
11.354 +2.655
8
Poh Mao Wynn
Malaysia
11.713 +3.014
9 11.906 +3.207
10 12.006 +3.307
11
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
12.026 +3.327
12 12.043 +3.344
13 12.066 +3.367
14
Chin Yu Kang
Malaysia
12.125 +3.426
15
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
16.544 +7.845
16 16.732 +8.033
17
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
16.903 +8.204
18
Andrew Chiew
Malaysia
17.205 +8.506
19 17.867 +9.168
20 18.082 +9.383
21
Zhihui Huang
China Guangdong
18.339 +9.640
22
Goh Yuan Bin
Malaysia
20.245 +11.546
23 22.804 +14.105
24 23.722 +15.023
25 25.909 +17.210
26 33.120 +24.421
27
Xiumo Jin
China Liaoning
38.047 +29.348
All-Around Female Time Gap
1
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
9.975
2
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
10.168 +0.193
3
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
10.307 +0.332
4
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
10.487 +0.512
5
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
10.964 +0.989
6
Ko-En Chen
Chinese Taipei
11.052 +1.077
7
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
11.056 +1.081
8 11.187 +1.212
9
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
11.590 +1.615
10
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
11.590 +1.615
11
Lim Xuan
Malaysia
11.700 +1.725
12 11.934 +1.959
13
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
12.330 +2.355
14 12.792 +2.817
15 13.118 +3.143
16
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
13.237 +3.262
17 13.252 +3.277
18
Khoo Zi Yie
Malaysia
13.871 +3.896
19
Nan Deng
China
15.548 +5.573
20
Yuyun He
China Sichuan
16.703 +6.728
21
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
16.842 +6.867
22 17.286 +7.311
23
Jiaxue Yang
China Sichuan
17.363 +7.388
24
Lin Chen
China Guangdong
18.455 +8.480
25
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
18.860 +8.885
26
Ziqing Liang
China Guangdong
19.366 +9.391
27
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
20.486 +10.511
28 20.784 +10.809
29 21.254 +11.279
30 21.453 +11.478
31
Xiaoqing Lin
China Fujian
26.451 +16.476
32
Liuhong Yu
China Guangxi
28.148 +18.173
33
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
29.026 +19.051

Overall

Individual Overall Finals

3-3-3 Male Time Gap
1 1.501
2
Chin Kang Yu
Malaysia Negeri Sembilan
1.512 +0.011
3 1.594 +0.093
4
Zijie Xu
China Guangdong
1.676 +0.175
5
Tzu-Yu Lee
Chinese Taipei
1.681 +0.180
6 1.683 +0.182
7
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
1.702 +0.201
8
Liew Zi Hin
Malaysia
1.733 +0.232
9
Chin Yu Kang
Malaysia
1.759 +0.258
10 1.761 +0.260
11
Goh Yuan Bin
Malaysia
1.867 +0.366
12
I-Kuei Wu
Chinese Taipei
1.874 +0.373
13
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
1.900 +0.399
14
Poh Mao Wynn
Malaysia
1.961 +0.460
15 2.086 +0.585
16 2.113 +0.612
17
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
2.241 +0.740
18
Wan Shu Jun
Malaysia
2.359 +0.858
19
Andrew Chiew
Malaysia
2.590 +1.089
20 2.624 +1.123
21 2.699 +1.198
22
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
2.764 +1.263
23
Xiumo Jin
China Liaoning
2.846 +1.345
24
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
2.905 +1.404
25 2.922 +1.421
26 2.949 +1.448
27 2.951 +1.450
28 3.056 +1.555
29
Zhihui Huang
China Guangdong
3.122 +1.621
30 3.241 +1.740
31 3.337 +1.836
32 3.470 +1.969
33 4.140 +2.639
34
Shao-Yu Fu
Chinese Taipei
999 S
3-6-3 Male Time Gap
1 1.879
2
Chin Kang Yu
Malaysia Negeri Sembilan
1.950 +0.071
3 1.978 +0.099
4
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
2.106 +0.227
5 2.114 +0.235
6
Liew Zi Hin
Malaysia
2.154 +0.275
7 2.160 +0.281
8
Zijie Xu
China Guangdong
2.161 +0.282
9
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
2.259 +0.380
10 2.359 +0.480
11
Poh Mao Wynn
Malaysia
2.511 +0.632
12 2.531 +0.652
13 2.587 +0.708
14
Haobo Ma
China
2.638 +0.759
15
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
2.763 +0.884
16 2.806 +0.927
17
Wan Shu Jun
Malaysia
3.018 +1.139
18
Goh Yuan Bin
Malaysia
3.283 +1.404
19
Shao-Yu Fu
Chinese Taipei
3.298 +1.419
20
Chin Yu Kang
Malaysia
3.335 +1.456
21 3.440 +1.561
22 3.529 +1.650
23
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
3.530 +1.651
24 3.588 +1.709
25
Andrew Chiew
Malaysia
3.659 +1.780
26 3.837 +1.958
27
Zhihui Huang
China Guangdong
3.895 +2.016
28
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
3.984 +2.105
29 3.999 +2.120
30 4.011 +2.132
31 4.454 +2.575
32 4.559 +2.680
33
Xiumo Jin
China Liaoning
21.481 +19.602
Cycle Male Time Gap
1 5.319
2
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
5.663 +0.344
3 5.709 +0.390
4
Liew Zi Hin
Malaysia
6.122 +0.803
5
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
6.339 +1.020
6 6.436 +1.117
7 6.560 +1.241
8 6.805 +1.486
9
Shao-Yu Fu
Chinese Taipei
6.857 +1.538
10
Chin Yu Kang
Malaysia
7.031 +1.712
11 7.233 +1.914
12
Poh Mao Wynn
Malaysia
7.241 +1.922
13 7.399 +2.080
14
Zijie Xu
China Guangdong
7.517 +2.198
15
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
7.867 +2.548
16
Chun-Chieh Chuang
Chinese Taipei
8.413 +3.094
17
Haobo Ma
China
8.814 +3.495
18 8.918 +3.599
19
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
10.109 +4.790
20 10.504 +5.185
21
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
10.678 +5.359
22 10.800 +5.481
23
Andrew Chiew
Malaysia
10.956 +5.637
24
Zhihui Huang
China Guangdong
11.322 +6.003
25 11.323 +6.004
26
Xiumo Jin
China Liaoning
13.720 +8.401
27 15.004 +9.685
28
Goh Yuan Bin
Malaysia
15.095 +9.776
29
Tzu-Yu Lee
Chinese Taipei
15.436 +10.117
30 16.774 +11.455
31 18.504 +13.185
32 27.424 +22.105
33 999 S
3-3-3 Female Time Gap
1
Ko-En Chen
Chinese Taipei
1.682
2
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
1.707 +0.025
3
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
1.766 +0.084
4
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
1.774 +0.092
5
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
1.786 +0.104
6
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
1.795 +0.113
7 1.815 +0.133
8
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
1.825 +0.143
9
Lim Xuan
Malaysia
1.832 +0.150
10 1.903 +0.221
11
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
1.911 +0.229
12
PRICILLIA YOONG ZHE
Malaysia Selangor
1.924 +0.242
13
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
1.935 +0.253
14
Lin Chen
China Guangdong
1.939 +0.257
15 1.946 +0.264
16 1.958 +0.276
17
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
1.959 +0.277
18
Xiaoqi Wu
China Guangdong
2.116 +0.434
19
Wing Yiu Lui
Hong Kong
2.194 +0.512
20
Kittiya Sarawiang
Thailand Chiangmai
2.328 +0.646
21 2.412 +0.730
22
Khoo Zi Yie
Malaysia
2.505 +0.823
23
Yuyun He
China Sichuan
2.558 +0.876
24
Nan Deng
China
2.590 +0.908
25 2.634 +0.952
26
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
2.670 +0.988
27
Ziqing Liang
China Guangdong
2.700 +1.018
28
Jiaxue Yang
China Sichuan
2.712 +1.030
29
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
2.724 +1.042
30
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
2.904 +1.222
31
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
3.098 +1.416
32
Gan Pu Sien
Malaysia Negeri Sembilan
3.136 +1.454
33 3.258 +1.576
34 3.261 +1.579
35 3.340 +1.658
36
Xiaoqing Lin
China Fujian
3.376 +1.694
37
Wong Li Ying
Malaysia
3.770 +2.088
38
Liuhong Yu
China Guangxi
3.851 +2.169
39
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
4.519 +2.837
40
Hsing-Chu Yen
Chinese Taipei
4.963 +3.281
41 7.060 +5.378
3-6-3 Female Time Gap
1
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
2.131
2
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
2.177 +0.046
3
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
2.217 +0.086
4
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
2.217 +0.086
5
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
2.228 +0.097
6
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
2.314 +0.183
7 2.348 +0.217
8 2.363 +0.232
9
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
2.402 +0.271
10
Ko-En Chen
Chinese Taipei
2.409 +0.278
11
Kuan-Pei Lu
Chinese Taipei
2.480 +0.349
12
Lim Xuan
Malaysia
2.490 +0.359
13
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
2.513 +0.382
14
Lin Chen
China Guangdong
2.540 +0.409
15 2.557 +0.426
16
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
2.584 +0.453
17 2.592 +0.461
18
Wing Yiu Lui
Hong Kong
2.605 +0.474
19 2.622 +0.491
20
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
2.701 +0.570
21 2.702 +0.571
22
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
2.731 +0.600
23
Yutong Jin
China Fujian
2.737 +0.606
24
Khoo Zi Yie
Malaysia
2.770 +0.639
25 2.967 +0.836
26 3.137 +1.006
27
Hsing-Chu Yen
Chinese Taipei
3.309 +1.178
28
Wong Li Ying
Malaysia
3.436 +1.305
29
Yuyun He
China Sichuan
3.716 +1.585
30
Jiaxue Yang
China Sichuan
3.744 +1.613
31 3.924 +1.793
32
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
3.971 +1.840
33
Nan Deng
China
4.011 +1.880
34
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
4.058 +1.927
35
Liuhong Yu
China Guangxi
4.064 +1.933
36 4.237 +2.106
37
Xiaoqing Lin
China Fujian
4.240 +2.109
38 4.333 +2.202
39
Ziqing Liang
China Guangdong
4.631 +2.500
40
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
4.631 +2.500
41
Tzu-Yin Dung
Chinese Taipei
4.729 +2.598
42
Zhe Hu
China
12.365 +10.234
Cycle Female Time Gap
1
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
6.040
2
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
6.212 +0.172
3
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
6.304 +0.264
4
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
6.536 +0.496
5
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
6.691 +0.651
6
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
6.706 +0.666
7
Kuan-Pei Lu
Chinese Taipei
6.841 +0.801
8 6.894 +0.854
9
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
6.954 +0.914
10
Ko-En Chen
Chinese Taipei
6.961 +0.921
11 7.024 +0.984
12
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
7.166 +1.126
13 7.372 +1.332
14
Lim Xuan
Malaysia
7.378 +1.338
15
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
7.408 +1.368
16
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
7.443 +1.403
17 7.879 +1.839
18
Gan Pu Sien
Malaysia Negeri Sembilan
7.897 +1.857
19
Kittiya Sarawiang
Thailand Chiangmai
8.141 +2.101
20
Ting-Chen Li
Chinese Taipei
8.144 +2.104
21
Yifei Chen
China Sichuan
8.528 +2.488
22 8.568 +2.528
23
Khoo Zi Yie
Malaysia
8.596 +2.556
24
Nan Deng
China
8.947 +2.907
25
PRICILLIA YOONG ZHE
Malaysia Selangor
8.987 +2.947
26
Xiaoqi Wu
China Guangdong
9.831 +3.791
27 10.101 +4.061
28
Yuyun He
China Sichuan
10.429 +4.389
29
Jiaxue Yang
China Sichuan
10.907 +4.867
30
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
11.076 +5.036
31
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
11.325 +5.285
32
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
11.909 +5.869
33 12.030 +5.990
34
Ziqing Liang
China Guangdong
12.035 +5.995
35 13.111 +7.071
36
Lin Chen
China Guangdong
13.976 +7.936
37 14.383 +8.343
38
Xiaoqing Lin
China Fujian
18.835 +12.795
39
Liuhong Yu
China Guangxi
20.233 +14.193
40 20.591 +14.551
41
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
23.900 +17.860
42 999 S

Doubles Overall Finals

Cycle Time Gap
1
Yuan-Qi Zhou & Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
6.723
2
Shih-Che Lin & Tzu-Yu Lee
Chinese Taipei
6.890 +0.167
3 7.792 +1.069
4 7.802 +1.079
5
Jui-Hu Huang & Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
8.509 +1.786
6
I-Kuei Wu & Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
8.553 +1.830
7 8.955 +2.232
8 9.171 +2.448
9
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
9.290 +2.567
10 9.341 +2.618
11 9.558 +2.835
12 9.619 +2.896
13 9.939 +3.216
14
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
9.986 +3.263
15
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
10.027 +3.304
16
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
10.048 +3.325
17 10.497 +3.774
18
Yu-Ying Hsueh & Tzu-Yin Dung
Chinese Taipei
10.742 +4.019
19
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
11.087 +4.364
20 11.196 +4.473
21 11.998 +5.275
22
Pi-Yi Hung & Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
12.444 +5.721
23
Yuan-Jun Zhou & Kuan-Pei Lu
Chinese Taipei
12.963 +6.240
24 13.122 +6.399
25
I-Kuei Wu
Chinese Taipei
13.966 +7.243
26
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
17.041 +10.318
27 18.222 +11.499
28
Chin Yu Kang
Malaysia
18.449 +11.726

Timed Relay Overall Finals

3-6-3 Time Gap
1 14.998
2
Team Cantonese Lin Chen, Xiaoqi Wu, Zhe Hu, Wing Yiu Lui, Zijie Xu
World
16.005 +1.007
3 16.146 +1.148
4 16.360 +1.362
5 16.493 +1.495
6 16.529 +1.531
7 17.111 +2.113
8 17.546 +2.548
9 18.205 +3.207
10
叠飞靓影 Haobo Ma, Yuntian Hou, Yiheng Ying, Yuhan Ran
China
18.249 +3.251
11 19.299 +4.301
12 19.779 +4.781
13 20.304 +5.306
14 21.271 +6.273
15
七郎 Fighting! Xiumo Jin, Nan Deng, Bo Hu, Jiaxue Yang, Ying Lu
China
21.761 +6.763
16 23.026 +8.028

Stack Of Champions (SOC)

Individual SOC

3-3-3 Male SOC Time
1
Chin Kang Yu
Malaysia Negeri Sembilan
1.512
2 9.664
3 Scratch
3-6-3 Male SOC Time
1
Chin Kang Yu
Malaysia Negeri Sembilan
1.950
2 1.978
3 7.527
Cycle Male SOC Time
1
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
5.663
2 5.709
3 7.160
3-3-3 Female SOC Time
1
Ko-En Chen
Chinese Taipei
2.530
2
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
3.429
3
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
4.938
3-6-3 Female SOC Time
1
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
2.131
2
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
3.226
3
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
12.450
Cycle Female SOC Time
1
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
6.730
2
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
7.289
3
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
8.446

Doubles SOC

Doubles Cycle SOC Time
1
Yuan-Qi Zhou & Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
6.723
2
Shih-Che Lin & Tzu-Yu Lee
Chinese Taipei
11.479
3 16.129

Timed Relay SOC

3-6-3 Relay SOC Time
1
Team Cantonese Lin Chen, Xiaoqi Wu, Zhe Hu, Wing Yiu Lui, Zijie Xu
World
19.524
2 19.695
3 25.336

Individual Divisions

8U C Finals

3-3-3 Time Gap
1 2.086
2 2.624 +0.538
3
Xiumo Jin
China Liaoning
2.846 +0.760
4
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
2.905 +0.819
5 2.922 +0.836
6
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
3.098 +1.012
7 3.261 +1.175
3-6-3 Time Gap
1 2.587
2
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
2.731 +0.144
3
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
3.530 +0.943
4 3.588 +1.001
5 3.837 +1.250
6 3.924 +1.337
7
Xiumo Jin
China Liaoning
21.481 +18.894
Cycle Time Gap
1 7.233
2
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
7.408 +0.175
3 10.101 +2.868
4
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
10.109 +2.876
5 11.323 +4.090
6
Xiumo Jin
China Liaoning
13.720 +6.487
7 S +991.767
All-Around Time Gap
1 11.906
2
Chia-Tzu Yeh
Chinese Taipei
13.237 +1.331
3
Fong-Syuan Yeh
Chinese Taipei
16.544 +4.638
4 17.286 +5.380
5 18.082 +6.176
6
Xiumo Jin
China Liaoning
38.047 +26.141
7 1005.212 +993.306

9-11 M Finals

3-3-3 Time Gap
1
Chin Kang Yu
Malaysia Negeri Sembilan
1.512
2
Zijie Xu
China Guangdong
1.676 +0.164
3
Tzu-Yu Lee
Chinese Taipei
1.681 +0.169
4 1.683 +0.171
5
Chin Yu Kang
Malaysia
1.759 +0.247
6
I-Kuei Wu
Chinese Taipei
1.874 +0.362
7
Poh Mao Wynn
Malaysia
1.961 +0.449
8 2.113 +0.601
9 3.337 +1.825
10 3.470 +1.958
3-6-3 Time Gap
1
Chin Kang Yu
Malaysia Negeri Sembilan
1.967
2 2.114 +0.147
3 2.160 +0.193
4
Zijie Xu
China Guangdong
2.161 +0.194
5 2.359 +0.392
6
Poh Mao Wynn
Malaysia
2.511 +0.544
7 2.531 +0.564
8
Haobo Ma
China
2.638 +0.671
9 2.806 +0.839
10
Chin Yu Kang
Malaysia
3.335 +1.368
Cycle Time Gap
1 6.436
2 6.560 +0.124
3
Chin Yu Kang
Malaysia
7.031 +0.595
4
Poh Mao Wynn
Malaysia
7.241 +0.805
5 7.399 +0.963
6
Zijie Xu
China Guangdong
7.517 +1.081
7
Haobo Ma
China
8.814 +2.378
8 8.918 +2.482
9
Tzu-Yu Lee
Chinese Taipei
15.436 +9.000
10 27.424 +20.988
All-Around Time Gap
1 10.357
2
Zijie Xu
China Guangdong
11.354 +0.997
3
Poh Mao Wynn
Malaysia
11.713 +1.356
4 12.043 +1.686
5 12.066 +1.709
6
Chin Yu Kang
Malaysia
12.125 +1.768
7 33.120 +22.763

9-12 F Finals

3-3-3 Time Gap
1
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
1.825
2 1.903 +0.078
3 1.958 +0.133
4
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
1.959 +0.134
5
Kittiya Sarawiang
Thailand Chiangmai
2.328 +0.503
6
Khoo Zi Yie
Malaysia
2.505 +0.680
7
Nan Deng
China
2.590 +0.765
8
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
2.670 +0.845
9 3.258 +1.433
10
Wong Li Ying
Malaysia
3.770 +1.945
3-6-3 Time Gap
1
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
2.161
2
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
2.217 +0.056
3
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
2.314 +0.153
4 2.557 +0.396
5 2.592 +0.431
6 2.622 +0.461
7
Khoo Zi Yie
Malaysia
2.770 +0.609
8 3.137 +0.976
9
Wong Li Ying
Malaysia
3.436 +1.275
10
Nan Deng
China
4.011 +1.850
Cycle Time Gap
1
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
6.212
2
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
6.691 +0.479
3 6.894 +0.682
4 7.372 +1.160
5
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
7.443 +1.231
6
Kittiya Sarawiang
Thailand Chiangmai
8.141 +1.929
7 8.568 +2.356
8
Khoo Zi Yie
Malaysia
8.596 +2.384
9
Nan Deng
China
8.947 +2.735
10 S +992.788
All-Around Time Gap
1
Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
10.198
2
Yuan-Qi Zhou
Chinese Taipei
10.964 +0.766
3 11.934 +1.736
4
Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
12.330 +2.132
5 13.118 +2.920
6 13.252 +3.054
7
Khoo Zi Yie
Malaysia
13.871 +3.673
8
Nan Deng
China
15.548 +5.350

12-15 M Finals

3-3-3 Time Gap
1 1.501
2 1.594 +0.093
3
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
1.702 +0.201
4
Liew Zi Hin
Malaysia
1.733 +0.232
5 1.761 +0.260
6
Goh Yuan Bin
Malaysia
1.867 +0.366
7
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
1.900 +0.399
8
Wan Shu Jun
Malaysia
2.359 +0.858
9
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
2.764 +1.263
10
Shao-Yu Fu
Chinese Taipei
S +997.499
3-6-3 Time Gap
1 1.879
2 2.086 +0.207
3
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
2.106 +0.227
4
Liew Zi Hin
Malaysia
2.154 +0.275
5
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
2.259 +0.380
6
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
2.763 +0.884
7
Wan Shu Jun
Malaysia
3.018 +1.139
8
Goh Yuan Bin
Malaysia
3.283 +1.404
9
Shao-Yu Fu
Chinese Taipei
3.298 +1.419
10 3.440 +1.561
Cycle Time Gap
1 5.319
2 5.904 +0.585
3
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
5.936 +0.617
4
Liew Zi Hin
Malaysia
6.122 +0.803
5
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
6.339 +1.020
6 6.805 +1.486
7
Shao-Yu Fu
Chinese Taipei
6.857 +1.538
8
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
7.867 +2.548
9
Chun-Chieh Chuang
Chinese Taipei
8.413 +3.094
10
Goh Yuan Bin
Malaysia
15.095 +9.776
All-Around Time Gap
1 8.699
2 9.584 +0.885
3
Liew Zi Hin
Malaysia
10.009 +1.310
4
Yi-Chen Ye
Chinese Taipei
10.804 +2.105
5
Jui-Hu Huang
Chinese Taipei
10.806 +2.107
6 12.006 +3.307
7
Shih-Che Lin
Chinese Taipei
12.026 +3.327
8
Goh Yuan Bin
Malaysia
20.245 +11.546
9
Shao-Yu Fu
Chinese Taipei
1009.155 +1000.456

13-16 F Finals

3-3-3 Time Gap
1
Ko-En Chen
Chinese Taipei
1.682
2
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
1.707 +0.025
3
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
1.795 +0.113
4 1.815 +0.133
5
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
1.911 +0.229
6 1.946 +0.264
7
Wing Yiu Lui
Hong Kong
2.194 +0.512
8 2.412 +0.730
9
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
2.724 +1.042
10
Gan Pu Sien
Malaysia Negeri Sembilan
3.136 +1.454
3-6-3 Time Gap
1
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
2.228
2 2.348 +0.120
3
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
2.402 +0.174
4
Ko-En Chen
Chinese Taipei
2.409 +0.181
5
Kuan-Pei Lu
Chinese Taipei
2.480 +0.252
6
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
2.513 +0.285
7
Wing Yiu Lui
Hong Kong
2.605 +0.377
8 2.702 +0.474
9 2.967 +0.739
10
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
3.971 +1.743
Cycle Time Gap
1
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
6.040
2
Kuan-Pei Lu
Chinese Taipei
6.841 +0.801
3
Ko-En Chen
Chinese Taipei
6.961 +0.921
4 7.024 +0.984
5
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
7.166 +1.126
6 7.879 +1.839
7
Gan Pu Sien
Malaysia Negeri Sembilan
7.897 +1.857
8
Yifei Chen
China Sichuan
8.528 +2.488
9
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
11.076 +5.036
10
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
23.900 +17.860
All-Around Time Gap
1
Wen-Hsin Li
Chinese Taipei
9.975
2
Ko-En Chen
Chinese Taipei
11.052 +1.077
3 11.187 +1.212
4
Wan-Lin Cheng
Chinese Taipei
11.590 +1.615
5 12.792 +2.817
6
Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
16.842 +6.867
7
Yuan-Jun Zhou
Chinese Taipei
29.026 +19.051

17-18 F Finals

3-3-3 Time Gap
1
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
1.766
2
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
1.774 +0.008
3
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
1.786 +0.020
4
Lim Xuan
Malaysia
1.832 +0.066
5
PRICILLIA YOONG ZHE
Malaysia Selangor
1.924 +0.158
6
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
1.935 +0.169
7
Lin Chen
China Guangdong
1.939 +0.173
8
Xiaoqi Wu
China Guangdong
2.116 +0.350
9
Hsing-Chu Yen
Chinese Taipei
4.963 +3.197
10 7.060 +5.294
3-6-3 Time Gap
1
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
2.177
2
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
2.217 +0.040
3 2.363 +0.186
4
Lim Xuan
Malaysia
2.490 +0.313
5
Lin Chen
China Guangdong
2.540 +0.363
6
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
2.584 +0.407
7
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
2.701 +0.524
8
Yutong Jin
China Fujian
2.737 +0.560
9
Hsing-Chu Yen
Chinese Taipei
3.309 +1.132
10
Zhe Hu
China
12.365 +10.188
Cycle Time Gap
1
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
6.304
2
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
6.536 +0.232
3
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
6.706 +0.402
4
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
6.954 +0.650
5
Lim Xuan
Malaysia
7.378 +1.074
6
Ting-Chen Li
Chinese Taipei
8.144 +1.840
7
PRICILLIA YOONG ZHE
Malaysia Selangor
8.987 +2.683
8
Xiaoqi Wu
China Guangdong
9.831 +3.527
9 12.030 +5.726
10
Lin Chen
China Guangdong
13.976 +7.672
All-Around Time Gap
1
Yi-Shan Xiao
Chinese Taipei
10.307
2
Chu-Chun Yang
Chinese Taipei
10.487 +0.180
3
Lim Xin Ee
Malaysia Negeri Sembilan
11.056 +0.749
4
Yu-Ying Hsueh
Chinese Taipei
11.590 +1.283
5
Lim Xuan
Malaysia
11.700 +1.393
6
Lin Chen
China Guangdong
18.455 +8.148
7 21.453 +11.146

19-34 C Finals

3-3-3 Time Gap
1
Yuyun He
China Sichuan
2.558
2 2.699 +0.141
3
Ziqing Liang
China Guangdong
2.700 +0.142
4
Jiaxue Yang
China Sichuan
2.712 +0.154
5 2.951 +0.393
6
Zhihui Huang
China Guangdong
3.122 +0.564
7 3.340 +0.782
8
Xiaoqing Lin
China Fujian
3.376 +0.818
3-6-3 Time Gap
1 3.529
2
Yuyun He
China Sichuan
3.716 +0.187
3
Jiaxue Yang
China Sichuan
3.744 +0.215
4
Zhihui Huang
China Guangdong
3.895 +0.366
5
Xiaoqing Lin
China Fujian
4.240 +0.711
6 4.333 +0.804
7 4.454 +0.925
8
Ziqing Liang
China Guangdong
4.631 +1.102
Cycle Time Gap
1
Yuyun He
China Sichuan
10.429
2 10.504 +0.075
3
Jiaxue Yang
China Sichuan
10.907 +0.478
4
Zhihui Huang
China Guangdong
11.322 +0.893
5
Ziqing Liang
China Guangdong
12.035 +1.606
6 13.111 +2.682
7 18.504 +8.075
8
Xiaoqing Lin
China Fujian
18.835 +8.406
All-Around Time Gap
1
Yuyun He
China Sichuan
16.703
2 16.732 +0.029
3
Jiaxue Yang
China Sichuan
17.363 +0.660
4
Zhihui Huang
China Guangdong
18.339 +1.636
5
Ziqing Liang
China Guangdong
19.366 +2.663
6 20.784 +4.081
7 25.909 +9.206
8
Xiaoqing Lin
China Fujian
26.451 +9.748

35+ C Finals

3-3-3 Time Gap
1
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
2.241
2
Andrew Chiew
Malaysia
2.590 +0.349
3 2.634 +0.393
4
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
2.904 +0.663
5 2.949 +0.708
6 3.056 +0.815
7 3.241 +1.000
8
Liuhong Yu
China Guangxi
3.851 +1.610
9 4.140 +1.899
10
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
4.519 +2.278
3-6-3 Time Gap
1
Andrew Chiew
Malaysia
3.659
2
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
3.984 +0.325
3 3.999 +0.340
4 4.011 +0.352
5
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
4.058 +0.399
6
Liuhong Yu
China Guangxi
4.064 +0.405
7 4.237 +0.578
8 4.559 +0.900
9
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
4.631 +0.972
10
Tzu-Yin Dung
Chinese Taipei
4.729 +1.070
Cycle Time Gap
1
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
10.678
2 10.800 +0.122
3
Andrew Chiew
Malaysia
10.956 +0.278
4
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
11.325 +0.647
5
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
11.909 +1.231
6 14.383 +3.705
7 15.004 +4.326
8 16.774 +6.096
9
Liuhong Yu
China Guangxi
20.233 +9.555
10 20.591 +9.913
All-Around Time Gap
1
Alan Lim Joon Tatt
Malaysia Kuala Lumpur
16.903
2
Andrew Chiew
Malaysia
17.205 +0.302
3 17.867 +0.964
4
Pi-Yi Hung
Chinese Taipei
18.860 +1.957
5
Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
20.486 +3.583
6 21.254 +4.351
7 22.804 +5.901
8 23.722 +6.819
9
Liuhong Yu
China Guangxi
28.148 +11.245

Doubles Divisions

Child/Parent 10U Finals

Cycle Time Gap
1
Yu-Ting Chang &
Chinese Taipei
11.087
2
I-Kuei Wu &
Chinese Taipei
13.966 +2.879
3
Chia-Tzu Yeh &
Chinese Taipei
17.041 +5.954
4
Chin Yu Kang &
Malaysia
18.449 +7.362

Child/Parent 11+ Finals

Cycle Time Gap
1
Yuan-Qi Zhou &
Chinese Taipei
9.290
2
Qian-Jing Chen &
Chinese Taipei
9.986 +0.696
3
Yun-Wen Chen &
Chinese Taipei
10.027 +0.737
4
Yuan-Jun Zhou &
Chinese Taipei
10.048 +0.758

10U Finals

Cycle Time Gap
1
I-Kuei Wu & Yu-Ting Chang
Chinese Taipei
8.553
2 8.955 +0.402
3 9.171 +0.618
4 9.619 +1.066

12U Finals

Cycle Time Gap
1
Shih-Che Lin & Tzu-Yu Lee
Chinese Taipei
6.890
2
Jui-Hu Huang & Qian-Jing Chen
Chinese Taipei
8.509 +1.619
3 9.939 +3.049
4 10.497 +3.607

14U Finals

Cycle Time Gap
1 7.792
2 9.558 +1.766
3
Yuan-Jun Zhou & Kuan-Pei Lu
Chinese Taipei
12.963 +5.171
4 18.222 +10.430

18U Finals

Cycle Time Gap
1
Yuan-Qi Zhou & Yun-Wen Chen
Chinese Taipei
7.186
2 7.802 +0.616
3 9.341 +2.155
4 11.998 +4.812

19+ Finals

Cycle Time Gap
1
Yu-Ying Hsueh & Tzu-Yin Dung
Chinese Taipei
10.742
2 11.196 +0.454
3
Pi-Yi Hung & Hsin-Yi Huang
Chinese Taipei
12.444 +1.702
4 13.122 +2.380

Timed Relay Divisions

11U Finals

3-6-3 Time Gap
1 16.146
2 16.360 +0.214
3
叠飞靓影 Haobo Ma, Yuntian Hou, Yiheng Ying, Yuhan Ran
China
18.249 +2.103
4 23.026 +6.880

14U Finals

3-6-3 Time Gap
1 14.998
2 17.546 +2.548
3 18.205 +3.207
4 19.299 +4.301

18U Finals

3-6-3 Time Gap
1
Team Cantonese Lin Chen, Xiaoqi Wu, Zhe Hu, Wing Yiu Lui, Zijie Xu
World
16.005
2 16.493 +0.488
3 16.529 +0.524
4 17.111 +1.106

19+ Finals

3-6-3 Time Gap
1 19.779
2 20.304 +0.525
3 21.271 +1.492
4
七郎 Fighting! Xiumo Jin, Nan Deng, Bo Hu, Jiaxue Yang, Ying Lu
China
21.761 +1.982

Reviewed Times

The following times were reviewed as potential records in the order we received the video. Depending on when we receive video from previous tournaments, a time below may have been reviewed but is no longer a potential record.

Division Event Time Athlete
L Masters 3 M3-6-34.011Narong Thunlamaingam
L Masters 3 Mcycle10.800Narong Thunlamaingam
7-8 Fcycle10.101Wanchun Huang
9-10 M3-3-31.676Zijie Xu
9-10 M3-6-32.161Zijie Xu
11-12 Mcycle5.663Jui-Hu Huang
11-12 F3-6-32.622Xinyi Jiang
11-12 Fcycle7.372Xinyi Jiang
13-14 Fcycle8.528Yifei Chen
15-16 M3-6-31.978Brandon Low Ka Ming
15-16 Mcycle5.709Brandon Low Ka Ming
17-18 F3-3-31.939Lin Chen
17-18 F3-6-32.540Lin Chen
17-18 F3-6-32.611Lin Chen
Collegiate F3-3-32.558Yuyun He
10U3-6-3 Relay16.360Thailand A
Pannaphong Bunyakida, Phawat Muannara, Nathanat Chaimongkol, Teerapat Tosangchai
12U3-6-3 Relay18.249叠飞靓影
Haobo Ma, Yuntian Hou, Yiheng Ying, Yuhan Ran, Yichuan Wang
12U3-6-3 Relay19.407叠飞靓影
Haobo Ma, Yuntian Hou, Yiheng Ying, Yuhan Ran, Yichuan Wang
16UDoubles6.723Yuan-Qi Zhou & Yun-Wen Chen
OPENDoubles11.196Bo Hu & Jiaxue Yang
35+Doubles12.444Pi-Yi Hung & Hsin-Yi Huang

© 2022 World Sport Stacking Association | Terms of Use | Privacy Policy